Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pakuj się do furoshiki!

2024-03-22
Pakuj się do furoshiki!

Furoshiki ( 風呂敷 jap. furo - łaźnia, shiki - rozłożenie), to sztuka pakowania, która sięga głęboko w tradycję i kulturę kraju Kwitnącej Wiśni. Początkowo służyła do zawijania ubrań i ręczników podczas wizyt w łaźniach publicznych, dzisiaj furoshiki znalazła zastosowanie jako ekologiczne i eleganckie rozwiązanie do pakowania prezentów, przewożenia zakupów czy nawet tworzenia ozdobnych przedmiotów.

W Korei mają również podobną tradycję wiązania chusty - Bojagi (kor. 보자기 dosłownie oznacza "to, co służy do pakowania"), także ma długą historię i jest używana do podobnych celów. Jest to również wielofunkcyjna tkanina, którą można użyć do pakowania prezentów, owijania jedzenia czy jako ozdobę.

Możesz z niej zrobić torbę na zakupy, pokrowiec na prezent, a nawet dekorację na stół. Jest to super praktyczne i ekologiczne rozwiązanie, które pomaga unikać używania plastikowych torebekMożesz także znaleźć wiele tutoriali online, które pokazują, jak złożyć furoshiki w różne sposoby.

Obie chusty są stosowane w Japonii i Korei do dzisiaj, dlatego bacznie wypatruj ich w anime, dramach lub filmach wyprodukowanych w tych krajach.

Spróbuj tego sam/a i zobacz, jakie magiczne rzeczy możesz stworzyć z tej prostej chusty! Będziesz zachwycony/a, jak wiele możliwości daje furoshiki. Koniec z plastikowymi torbami - czas na ekologiczną i stylową alternatywę. Sprawdź, w których zestawach możesz dostać własną furoshiki z NikoNiko! ✨

Polecane

pixel